Hollywood Smile (Gülüş Tasarımı)

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı olarak da adlandırılan Hollywood smile, diş beyazlatma, diş kaplama, lamine, diş eti estetiği ve ortodonti gibi işlemlerin tamamının veya bir kısmının birleşimidir. Eksiksiz bir gülüş tasarımına sahip olmanın özgüveninizi arttırması, diş dizilimi düzenlemesi ve ağız sağlığınızı iyileştirmesi gibi pek çok avantajı vardır. Bu tedavi her hasta için benzersizdir. Tedavi en az 3 ziyaret içerir. Hasta ilk geldiğinde dijital röntgeninin yanı sıra işlem öncesi öncelikle hastanın dişlerinin fotoğrafı çekilir ve bir planma süreci başlar. Diş hekimi ve hastanın ortak kararı ile aşağıdaki tedavilerden uygun ve gerekli olanlar uygulanır.

Bonding Sistemi

Çatlak, kırık veya lekeli dişleriniz varsa, bonding tedavisi ile tek seansta restorasyon işlemi tamamlanabilmektedir. Bu işlemde diş hekiminiz hasarı onarmak için bir veya daha fazla dişinize diş renginde bir kompozit reçine uygular. Kronlar veya kaplamalar gibi diğer kozmetik seçeneklerden daha uygun maliyetli bir çözüm olabilmektedir.

Diş Eti Şekillendirme

Diş etleri dişleri çok fazla veya çok az kaplıyorsa, diş eti şekillendirme diş etlerinin şeklini değiştirebilir ve estetik açıdan daha hoş olabilir. İhtiyaçlara bağlı olarak, diş hekiminiz fazla diş eti dokusunu çıkarabilir veya geri çekilen ve dişlerinizi çok fazla açığa çıkaran diş eti dokusunu eski haline getirebilir. Gülüş tasarımı aynı zamanda dudak ve yüz oranının birleşimidir. Gummy smile denilen dişeti gülüşü varsa diş hekiminiz botoks, dermal dolgu , lazer gibi tedaviler gerçekleştirebilir.

Diş İmplantları

Diş implantları, bir veya birden fazla diş eksikliğinde kemik içinden destek alınarak uygulanan sabit ve tıpkı doğal dişler gibi görünüm sağlayan bir tedavi şeklidir.